پکیج راهنمای رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند (با اکسل)

تاریخ ایجاد :

رغبت سنج,رغبت سنج شغلی تحصیلی,رغبت سنج تحصیلی-شغلی هلند,پرسشنامه هالند,مقیاس هالند,روش نمره گذاری رغبت سنج شغلی - تحصیلی هالند,روش تفسیر رغبت سنج هالند,رغبت سنج هالند,فایل اکسل رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند
رغبت سنج,رغبت سنج شغلی تحصیلی,رغبت سنج تحصیلی-شغلی هلند,پرسشنامه هالند,مقیاس هالند,روش نمره گذاری رغبت سنج شغلی - تحصیلی هالند,روش تفسیر رغبت سنج هالند,رغبت سنج هالند,فایل اکسل رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند

📄 فرمت فایل : PDF - EXCEL

📥 حجم فایل : 17.50 مگابایت

📄 تعداد فایل : 9

📖 تعداد صفحات : 100

📝 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📝 تعداد سوالات : -

📄 تعداد گزینه ها : -

🎓 مقاله بیس : دارد

💯 روایی و پایایی : دارد

🌎 منبع : دارد

35,000 تومان

 

 

 جامع ترین پکیج آموزش رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند به همراه فایل اکسل 

 

 معرفی پرسشنامه : 

یکی از جالبترین و معروف ترین نظرات، نظریه هدایت شغلی هالند است که چندین دهه توسط وی و همکاران او مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. نسخه ی حاضر در زمینه ی تصمیم گیری شغلی نوشته شده است و آخرین تجدید نظر هالند را در مورد نظریه ی حرفه و شخصیت توضیح می دهد.

به عقیده ی هالند شخصیت فرد می تواند نقش مهمی در انتخاب شغل (به طور کلی در زندگی او) داشته باشد. او شش تیپ شخصیتی و شش مدل محیطی را در نظریه ی خود به کار گرفته است و افراد و محیط ها را با توجه به این شش تیپ شخصیتی و شش مدل محیطی مشخص می نمایند. هالند این موضوع را مورد تاکید قرار داده است که ناهمخوانی و ناهماهنگی بین محیط شغلی و تیپ شخصیتی فرد موجب نارضایتی، عدم پیشرفت و عدم کارآیی این فرد می گردد. کاربرد نظریه هالند همراه با شواهد لازم به صورت های گوناگون و در شهرها و کشورهای مختلف آسیا، اروپا، آمریکا، افریقا، استرالیا مورد تایید و حمایت قرار گرفته است.

تحقیقات گسترده ی هالند و همکارانش می تواند موضوعات متنوعی را برای بررسی و تحقیق مشاوران و دانشجویان ایرانی فراهم آورد.

 

پرسشنامه این آزمون، پرسشنامه ای بسیار جامع است که هر فرد می تواند با پاسخ به سوالات آن تیپ شخصیتی خود را مشخص سازد و محیط شغلی متناسب با ان را انتخاب کند. خوشبختانه سال هاست این آزمون به صورت دستی در پایه اول دبیرستان توسط مشاوران اجرا می شود.

 

امروزه کدهای هالند یکی از محبوب‌ترین مدل‌های مورد استفاده برای آزمون‌های شغلی است. در مدل هالند شش نوع تیپ شخصیتی وجود دارد و اکثر افراد به چند دسته زیر تقسیم می‌شوند :

واقع‌گرا : عملی، فیزیکی، عینی، کنشی، ماشینی و ابزارگرا

جستجوگر : تحلیلی، روشنفکر، علمی، اکتشافی، متفکر

هنری : خلاق، مبتکر، مستقل، نامنظم، نوآور، رسانه‌ای، اهل نگاشتن و نوشتن

اجتماعی : تعاونی، حمایت‌کننده، کمک‌کننده، درمان / پرورش، آموزش

متهور : رقابتی، رهبری، متقاعد کردن، مقام

قراردادی : جزئی گرا، سازمان‌دهی، دفتری

 

 

این مجموعه شامل :

1- راهنمای جامع اجرا، نمره گذاری و تفسیر رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند

2- روایی و پایایی

3- مقاله بیس (2 مقاله)

4- منابع

5- فایل اکسل رغبت سنج تحصیلی-شغلی هالند