امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پرسشنامه هیجانات تحصیلی پکران,هیجانات تحصیلی,پیشرفت تحصیلی,پرسشنامه پیشرفت تحصیلی پکران,پکران,مقیاس هیجانات تحصیلی

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه هیجانات (پیشرفت) تحصیلی پکران

 

3000تومان

پرسشنامه هیجانات تحصیلی، توسط پکران و همکاران (2002) طراحی شده  و هیجانات مثبت و منفی را می سنجد. این مقیاس دارای 75 گویه و دارای سه بخش هیجان­های کلاسی، یادگیری و امتحان است. دو بعد هیجان­های مثبت (دارای سه خرده­مقیاس لذت، امیدواری و غرور) و هیجان­های منفی (دارای پنج خرده­مقیاس خشم، اضطراب، شرم، ناامیدی و خستگی) می باشد که با یک مقیاس لیکرت پنج درجه­ای (هرگز تا همیشه) و هر ماده دارای ارزشی بین 1 تا 5 است. با سؤالاتی مانند: (مشتاقانه منتظر مطالعه هستم.) هیجانات تحصیلی را می­سنجد.   تعریف مفهومی هیجانات پیشرفت :

پکران، گوتز، تیتز و پری (2002)، هیجان­های پیشرفت را هیجان­هایی می­دانند که به طور مستقیم با فعالیت­های پیشرفت یا پیامدهای پیشرفت گره خورده­اند. این هیجان­ها موقعیت­های گوناگون حضور در کلاس درس، امتحان و زمان مطالعه را شامل می­شوند.  پکران  از هیجان­های ویژه­ای که توسط دانش­آموزان در موقعیت­های یادگیری تجربه می­شود و مستقیما با یادگیری تحصیلی و موفقیت آموزشی مربوط هستند، با عنوان هیجان­های پیشرفت یاد می­کند. هیجان­های مثبت (غرور، امیدواری و لذت) و هیجان­های منفی (خشم، اضطراب، ناامیدی، شرم و خستگی) می­باشد.   مولفه های پرسشنامه و پرسشنامه:

ماده­های 1 تا 22 متعلق به هیجان­های مثبت (برای مثال، از کسب دانش جدید لذت می­برم) و ماده­های 23 تا 75 متعلق به هیجان­های منفی (برای مثال، مطالعه مرا خشمگین می­کند) می­باشد.

 

ویژگی های پرسشنامه هیجانات تحصیلی پکران :

1- روایی و پایایی

2- روش نمره گذاری و تفسیر

3- بیس مقاله

4- رفرنس

5- خرده مقیاس ها

6- منابع

7- ارائه شده به صورت PDF و WORD

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر

آخرین نظرات

با سلام
مشکلی دیده نشد و فایل قابل مشاهده و دانلود است.
مهمان - حسین ناظری
باسلام وعرض ادب، چرا کتاب دانلود نمیشه اگه ممکنه کمک کنید
No Internet Connection