راهنمای پرسشنامه رضایت شغلی (JDI)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پرسشنامه رضایت شغلی,رضایت شغلی,JDI

📄 فرمت فایل : PDF - WORD

📥 حجم فایل : 1 مگابایت

📄 تعداد فایل : 4

📝 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📝 تعداد سوالات : فرم 72 سوالی و 70 سوالی

🎓 مقاله بیس : دارد

💯 روایی و پایایی : دارد

منبع : دارد

3000تومان

 

 

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه رضایت شغلی JDI

 

این پرسشنامه در دو فرم 72 سوالی و 70 سوالی متفاوت ارائه شده است.

 

پرسشنامه رضایت شغلی JDI نخستین بار توسط اسمیت، کندال و هیولین (۱۹۶۹) در دانشگاه کرنل آمریکا تدوین شده است و از آن پس در کشورهای مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

 

پرسشنامه رضایت شغلی JDI در قالب ۶ مقوله شامل: ماهیت کار، سرپرستی، همکاران، ترفیعات، حقوق و مزایا و شرایط محیط کار، فرد را مورد ارزیابی قرار می دهد.

 

این پرسشنامه که توسط اسمیت و هیولین (۱۹۶۹) ساخته شده است، یکی از رایج ترین و دقیق ترین ابزارهای خشنودی شغلی است. عبارات آن جنبه توصیفی داشته و شش نوع خشنودی را ارزیابی می کند که عبارتند از: 1- ماهیت کار  2- سرپرستی  3- حقوق  4- ارتقاء (پیشرفت)  5- همکاران  6- محیط کار.

 

تعریف رضایت شغلی :

رضایت شغلی حالتی عاطفی و مثبت حاصل از ارزیابی شغل یا تجارب شغلی است که دارای ابعاد و عوامل گوناگون است. اغلب مدل­های سنتی که به رضایت شغلی می­پردازند بر احساس فرد در مورد شغلش تمرکز دارند اما آنچه رضایت شغلی را شکل می­دهد ماهیت آن حرفه نیست، بلکه انتظاراتی است که فرد از آن شغل دارد.

اسمیت، کندال و هالین (۲۰۰۱) پنج ویژگی را که می­توانند معرف خصوصیات برجسته رضایت شغلی باشند، بیان می­کنند که عبارتند از: رضایت از کار (قلمرو وظایفی که فرد انجام می­دهد جالب باشد و فرصت­هایی برای آموزش و یادگیری کند)، رضایت از مافوق (توانایی­های فنی و مدیریتی مدیران و ملاحظاتی که آنان برای علایق کارکنان از خود نشان می­دهند)، رضایت از  همکاران (میزان صلاحیت فنی و حمایتی که همکاران از خود نشان می­دهند)، رضایت از ترفیع (دسترسی به فرصت­های واقعی برای پیشرفت)، و رضایت از حقوق (میزان حقوق دریافتی، برابری ادراکی در مورد حقوق و روش پرداختی به کارکنان).

 

ویژگی های پرسشنامه رضایت شغلی JDI :

1- روایی و پایایی

۲- روش نمره گذاری و تفسیر

۳- منابع

4- مولفه­ های پرسشنامه (خرده مقیاس ­ها)

۵- بیس مقاله (یک مقاله فارسی)

6- ارائه شده به صورت PDF و WORD

7- فرم 72 سوالی و 70 سوالی  

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مجوزها

logo-samandehi

No Internet Connection