راهنمای پرسشنامه راهبردهای خودتنظیمی عاطفی مارس

تاریخ ایجاد :

پرسشنامه راهبردهای خود تنظیمی عاطفی,پرسشنامه خود تنظیمی,کنترل افکار

📄 فرمت فایل : PDF - WORD

📥 حجم فایل : 640 کیلوبایت

📄 تعداد فایل : 3

📊 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📝 تعداد سوالات : 44

💯 روایی و پایایی : دارد

🎓 مقاله بیس : دارد

🌎 منبع : دارد

3,000 تومان

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه راهبردهای خودتنظیمی عاطفی مارس

پرسشنامه راهبردهای خود تنظیمی عاطفی دارای 44 سوال است که ابعاد شناختی،رفتاری، تغییر موقعیت،تغییر عاطفه،کاهش خلق منفی و افزایش خلق مثبت را شامل می شود.

 

مولفه­ های این پرسشنامه عبارتند از :

1- شناختی

2- رفتاری

3- تغییر موقعیت

4- تغییر عاطفه

5- کاهش خلق منفی

6- افزایش خلق مثبت.

 

فایل پرسشنامه راهبردهای خود تنظیمی عاطفی دارای روش نمره گذاری کلی و خرده مقیاس­ها، اعتبار و پایایی، روش تفسیر، رفرنس و دو مورد مقاله به عنوان بیس میباشد.

خودتنظیمی فرایندی است که به موجب آن فرد میتواند افکار، هیجانات و رفتارش را مطابق اهداف خود کنترل کند. خودتنظیمی فرایندهای شناختی از قبیل شکل ­گیری، توجه، نقشه کشیدن، طرح و وشع اجرایی را در برمیگیرد (احدی، ابوالقاسمی و نریمانی، 1389).

تنظیم عاطفی برای اینکه ما در میان تغییرات عمده­ای که با افزایش سن اجتناب ناپذیر هستند، سازگار باشیم از اهمیت بالایی برخوردار است (گروس، 1998؛ به نقل از استرانگ من، 2006). راهبردهایی که افراد برای تنظیم عواطف خود از آن استفاده میکنند، میتواند موجب ارتقای سطح سلامت انسانها در ابعاد مختلف زیستی، روانی، اجتماعی و اخلاقی شود و از این طریق کیفیت زندگی و کارآیی آنها افزایش دهد (صالحی مورکانی، 1385). تحقیقات نشان میدهد که تنظیم هیجان با پیدایش پرخاشگری و اختلالات رفتار آشفته ارتباط دارد و افراد مبتلا به مشکلات تنظیم هیجانی گرایش بیشتری به خطرپذیری و انجام رفتارهای خطرناک نشان میدهند (اسچرودر و گوردون، 2002).

 

ویژگی های پرسشنامه راهبردهای خودتنظیمی عاطفی مارس :

1- روایی و پایایی

2- روش نمره گذاری و تفسیر

3- مقاله بیس (دو مقاله فارسی)

4- منابع

5- ارائه شده به صورت PDF و WORD