امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پرسشنامه خلاقیت شغلی,خلاقیت شغلی,ایده,خلاقیت,پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ)

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه خلاقیت شغلی

3000تومان

پرسشنامه خلاقیت شغلی (JCQ) به‌وسیله جزیی و همکاران در سال ۱۳۸۲ در ایران طراحی‌شده است. این پرسشنامه شامل ۳۷ سؤال می‌باشد. در گویه سازی این پرسشنامه منابع معتبر داخلی و خارجی متنوعی به‌کاررفته است. پس از ساختار سازی، مطالعات روان‌سنجی توسط کامکاری، عسکریان و شکر زاده به مدت دو ماه صورت گرفت و از طریق روان‌سنجی تعداد گویه‌ها از ۵۰ به ۳۷ گویه تقلیل پیدا کرد. این پرسشنامه خرده مقیاس ندارد و سوالات آن تنها عامل خلاقیت شغلی را می‌سنجند.

پرسشنامه خلاقیت شغلی شامل ۳۷ سوال می باشد و با هدف ارزیابی خلاقیت شغلی تهیه شده است. روایی سازه این پرسشنامه بر اساس تلفیق چند نظریه صورت گرفته است  مبانی نظری آن به عنوان شهود گرایی و تاکید بر احساس درونی ، کنترل هیجان ها و شیوه کنترل شناختی ،بهره گیری از نظام های فناوری تفکر ، شخصیت خلاق و مبتکر ، نوآوری و سیالی ، تنوع طلبی ، استقلال رای و مقاوم در برابر نفوذ دیگران ، همرنگی با دیگران و انعطاف پذیری ، تعریف شده است .این پرسشنامه دارای روایی سازه بوده و از طریق تحلیل عامل ، با روش عناصر اصلی و شیوه چرخش واریماکس ، مشخص گردیده است . پرسشنامه حاضر فقط یک عامل را اندازه گیری می کند و به راحتی می توان عناصر سازنده خلاقیت را به عنوان عوامل در نظر گرفت، زیرا همبستگی بالایی بین معرفه های پرسشنامه وجود دارد.   ویژگی پرسشنامه خلاقیت شغلی :

۱- روایی و پایایی

۲- روش نمره گذاری و تفسیر

۳- منابع

۴- ارائه شده به صورت PDF و WORD

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر

آخرین نظرات

با سلام
مشکلی دیده نشد و فایل قابل مشاهده و دانلود است.
مهمان - حسین ناظری
باسلام وعرض ادب، چرا کتاب دانلود نمیشه اگه ممکنه کمک کنید
No Internet Connection