راهنمای پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
آلپورت, پرسشنامه آلپورت, آزمون آلپورت, جهت گیری, جهت گیری مذهبی, پرسشنامه جهت گیری, پرسشنامه جهت گیری مذهبی

📄 فرمت فایل : PDF - WORD

📥 حجم فایل : 1.6 مگابایت

📄 تعداد فایل : 4

📝 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📝 تعداد سوالات : 21

🎓 مقاله بیس : دارد

💯 روایی و پایایی : دارد

منبع : دارد

2000تومان

 

 

 

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت

 

پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت، شامل ۲۱ جمله است که به آزمودنی ارائه می شود و بعد از اطمینان بخشیدن به وی در حفظ امانت داری پاسخ های ارائه شده از طرف آزمودنی، از او خواسته می شود با کمال صداقت، احساس و نگرش خود به هر یک از عبارات را با علامت زدن و انتخاب یکی از گزینه ها مشخص نماید. سوالات آزمون دارای چهار گزینه: الف_ کاملا مخالفم، ب_ تقریبا مخالفم، ج_ تقریبا موافقم، د_ کاملا موافقم می باشد، بر همین اساس این پرسشنامه بر اساس یک مقیاس چهار درجه ای لیکرت از ۱ تا ۴ نمره گذاری می شود. این پرسشنامه نقطه برش ندارد و هر چه آزمودنیها در مقیاسهای مورد بررسی نمرات بیشتری بدست آورند بیشتر دارای آن صفت می باشند. آزمون محدودیت زمانی ندارد و به صورت گروهی اجرا می شود، همچنین این پرسشنامه محدودیت سنی ندارد و از ۱۶ سالگی به بالا قابلیت اجرا دارد.

 

روایی و پایایی مقیاس جهت گیری مذهبی آلپورت

این آزمون در سال ۱۳۷۷ در ایران ترجمه و هنجاریابی شده که اعتبار  و روایی آن توسط جان بزرگی (۱۳۷۷) بدست آمـــده اســت. همسانی درونی آن با استفاده از آلفای کرونباخ ۷۱/. و پایایی باز آزمایی آن ۷۴/. است. در این مقیاس، گزینه های عبارات ۱تا۱۲ جهت گیری مذهبی برونی و عبارات ۱۳ تا ۲۱ جهت گیری مذهبی درونی را می سنجند. آلپورت و راس در  سال ۱۹۶۷ این مقیاس را برای سنجش جهت گیریهای مذهبی درونی و بیرونی تهیه کردند، در مطالعات اولیه ای که صورت گرفت، مشاهده شد که همبستگی جهت گیری برونی و درونی ۲۱/. است.

 

این محصول شامل :

1- راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه جهت گیری مذهبی آلپورت به صورت PDF و WORD

2- روایی و پایایی

3- دو مقاله بیس (مقاله فارسی و انگلیسی)

4- منابع

5- مبانی نظری

 

 

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

مجوزها

logo-samandehi

No Internet Connection