امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
انعطاف پذیری خانواده, پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده

راهنمای اجرا، نمره گذاری و تفسیر پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده

 

3000تومان

پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده  دارای 16 سوال می باشد و توسط فرزندان خانواده پاسخ داده می شود تا از طریق آنها میزان انعطاف پذیری موجود در خانواده مشخص گردد. جواب سوالات به صورت طیف لیکرتی است و به شکل کاملا موافقم ، موافقم ، نظری ندارم ، مخالفم و کاملا مخالفم ارایه شده است.
  انعطاف پذیری خانواده مراد از انعطاف پذیری میزان تغییراتی است که در نقش ها، قوانین، کنترل و انضباط خانواده وجود دارد. در خانواده های منعطف، رهبری و مدیریت خانواده به صورت دموکراتیک است و کمتر حالت استبدادی به خود میگیرد و اعضای جوان تر خانواده نیز در تصمیم گیری ها مشارکت میکنند. در واقع انعطاف ناپذیری یک خانواده ریشه در الگوی تربیتی والدین، فرهنگ خانوادگی، شرایط اقتصادی - اجتماعی خانواده و جامعه و  ویژگی های روانشناختی والدین دارد. برای مثال خانواده ای که تصور تحقیرآمیزی نسبت به فرزندان خود دارند اجازه پیشرفت را به آن ها نمی دهند و از آن ها برای تجربه موقعیت های بیشتر حمایت نمی کنند. از سویی خانواده های نامنعطف در برخورد با مشکلات شیوه های سنتی، پیش پاافتاده و گاه قدرت طلبانه را در پیش می گیرند که در بسیاری از موارد باعث حذف مسئله می شود تا حل مسئله.

 

ویژگی پرسشنامه انعطاف پذیری خانواده :

۱- روایی و پایایی

2- روش نمره گذاری و تفسیر

۳- منابع استفاده شده

4- بیس مقاله (یک مقاله فارسی)

۵- ارائه شده به صورت PDF و WORD
 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر

آخرین نظرات

با سلام
مشکلی دیده نشد و فایل قابل مشاهده و دانلود است.
مهمان - حسین ناظری
باسلام وعرض ادب، چرا کتاب دانلود نمیشه اگه ممکنه کمک کنید
No Internet Connection