امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
وجدان کاری,وجدان کاری کاستا و مک کرای,پرسشنامه وجدان کاری,پرسشنامه وجدان کاری کاستا و مک کرای

راهنمای پرسشنامه وجدان کاری کاستا و مک کرای (1992)

 

2500تومان

 

📄 فرمت فایل : PDF - WORD

📝 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📖 تعداد صفحات : 5

🎓 مقاله بیس : دارد

💯 روایی و پایایی : دارد

منبع : دارد

 

معرفی پرسشنامه :

این پرسشنامه شامل 16 سؤال از  پرسشنامه پنج عاملی شخصیت کاستا و مک کرای می باشد؛ 8 سؤال از این پرسشنامه (سوالهای 8-1) مربوط به زیر مقیاس قابلیت اتکا (براي مثال من فرد بسیار شایسته و کارآیی می باشم) است و 8 سؤال دیگر (سوال های 16-9)، زیرمقیاس موفقیت مداري (براي مثال من براي دستیابی به اهداف خود سخت تلاش می کنم) را می سنجد (کاستا و مک کرای، 1992).

 

نمره گذاری پرسشنامه :

این پرسشنامه از نوع پنج درجه ای لیکرت می باشد که در آن برای جواب های کاملا" موافقم (نمره 4)، موافقم (نمره 3)، نظری ندارم ( نمره 2)، مخالفم (نمره 1) و کاملاً مخالفم ( نمره صفر) داده می شود.


روایی و پایایی :

این پرسشنامه استاندارد می باشد و در تحقیقات زیادی از آن استفاده شده است، در همه ی پژوهش هایی که در زیر آمده است روایی مورد تأیید قرار گرفته است.

گلاتلی و ایروینل (2001) اعتبار این پرسشنامه را 76/0 گزارش داده اند. اژه ای و همکارانش (1388) این پرسشنامه را ترجمه کرده اند ، آنها آلفاي کرونباخ براي بعد وجدان در سیاهه پنج عامل اصلی شخصیت (BFI) در نمونه ایرانی 72/0 به دست آورده اند. علیرضایی و همکارانس (1392) در این پژوهش نیز آلفاي7/0 را گزارش کرده اند.

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر

آخرین نظرات

با سلام
مشکلی دیده نشد و فایل قابل مشاهده و دانلود است.
مهمان - حسین ناظری
باسلام وعرض ادب، چرا کتاب دانلود نمیشه اگه ممکنه کمک کنید
No Internet Connection