راهنمای آزمون کارت های ویسکانسین - (WCST) به همراه کارت ها

تاریخ ایجاد :

کارت های ویسکانسین,ویسکانسین,WCST,کارتهای آزمون ویسکانسین با کیفیت اورجینال,آزمون کارت های ویسکانسین (WCST),نمونه ی اجرای آزمون کارت های ویسکانسین,روش اجرا و نمره گذاری و تحلیل آزمون کارت های ویسکانسین
کارت های ویسکانسین,ویسکانسین,WCST,کارتهای آزمون ویسکانسین با کیفیت اورجینال,آزمون کارت های ویسکانسین (WCST),نمونه ی اجرای آزمون کارت های ویسکانسین,روش اجرا و نمره گذاری و تحلیل آزمون کارت های ویسکانسین

📄 فرمت فایل : PDF - WORD - PNG

📥 حجم فایل : 3 مگابایت

📄 تعداد فایل : 4

📖 تعداد صفحات : 41

📝 روش نمره گذاری و تفسیر : دارد

📝 تعداد سوالات : 64

🎓 مقاله بیس : دارد

💯 روایی و پایایی : دارد

🌎 منبع : دارد

35000 تومان

30,000 تومان

 تاریخچه و شرح آزمون WCST : 

نسخه اولیه آزمون دسته بندی کارت های ویسکانسین توسط برگ و همکارانش بوجود آمد. این آزمون برای سنجش استدلال انتزاعی و توانایی سازگار کردن راهبردهای شناختی فرد با چالشهای محیطی طراحی شد. بدین علت، عقیده بر این است کهWCST گستره پیچیده ای از کنشهای اجرایی را می سنجد که شامل برنامه ریزی، سازماندهی، استدلال انتزاعی، شکل گیری مفهوم، حفظ قوانین شناختی، توانایی تغییر و بازداری پاسخ­های تکانه­ای است .

 

 آزمون دسته بندی کارت ویسکانسین (WCST) 

این آزمون به کوشش "گرانت" و "برگ" در سال 1948 انجام و به طور وسیع برای مطالعه "رفتار انتزاعی" و "تغییر مجموعه" تهیه شده است، به آزمودنی دسته ای از 64 کارت ارایه می شود که بر روی آنها یک الی 4 نماد بصورت مثلث، ستاره، صلیب، دایره که به ترتیب به رنگهای قرمز، سبز ، زرو ، آبی نقش بسته است که هیچ دو کارتی شبیه یکدیگر نمی­باشد (مثلث به رنگ قرمز، ستاره به رنگ سبز و صلیب به رنگ زرد و دایره به رنگ آبی) (تصویر4 - 15) را ملاحظه نمایید).

وظیفه آزمودنی این است که باید بر اساس اصلی که اثر الگوی پاسخ­های آزماینده نسبت به جایگذاری کارت­ها توسط خودش استنباط می­کند کارت­ها دیگر را یکی یکی زیر 4 کارت اصلی که به ترتیب شامل 1 مثلث قرمز، 2 ستاره سبز، 3 صلیب زرد و 4 دایره آبی است قرار دهد.

 

این مجموعه شامل :

1- راهنمای جامع اجرا، نمره گذاری و تحلیل آزمون کارت های ویسکانسین (41 صفحه با فرمت WORD و PDF)

2- کارت های ویسکانسین دارای 64 کارت رنگی با کیفیت بالا  (برای اولین بار در اینترنت از بیست زوج) 

3- نمونه ی اجرای آزمون کارت های ویسکانسین

4- مقاله بیس

5- روایی و پایایی

6- منابع