پروتکل درمان گروهی افسردگی به روش درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
افسردگی,پروتکل افسردگی,پروتکل درمان افسردگی,پروتکل درمان گروهی افسردگی به روش اکت,درمان افسردگی به روش پذیرش و تعهد,درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد,روش درمانی اکت,درمان افسردگی,کارگاه آموزش درمان افسردگی

📄 فرمت فایل : WORD

📖 تعداد صفحات : 22

🌎 منبع : دارد

30000 تومان

25000تومان

 

 

 

افسردگی یک حالت خلقی شامل بی‌حوصلگی و گریز از فعالیت یا بی‌علاقگی و بی‌میلی است و می‌تواند بر روی افکار، رفتار، احساسات و خوشی و تندرستی یک فرد تأثیر بگذارد.

 

علائمی مانند غم و اندوه، احساس بی ارزشی، دشواری در تمرکز، عدم توانایی در اندیشیدن، احساس گناه، بی خوابی، احساس شکست و بسیاری از نشانه های خطرناگ دیگر در انسانهای افسرده قابل مشاهده است. در حال حاضر افسردگی چهارمین بیماری شایع در جهان محسوب میشود و بر اساس آمار اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی 340 میلیون نفر در جهان از افسردگی رنج میبرند و طبق برآوردهای انجام شده پیش بینی میشود تا سال 2020 این بیماری به دومین بیماری شایع در جهان بدل میشود.

 

درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (اکت): درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد در مخالفت با فرضیه بهنجار بودن سالم روانشناسی غرب این فرض را دارد که فرایندهای روانشناختی ذهن انسان اغلب مخرب و موجب رنج روانشناختی هستند. کاهش علامت هدف درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد نیست. چنین موضعی بر این باور است که تلاش مداوم برای خلاص شدن از شر علائم خود میتواند اختلال بالینی ایجاد کند. اثرات درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد تاحدی و گاهی به طور کامل به وسیله تغییرات در فرایندهای روانی واسطه حاصل میشود. و اخیرا فراتحلیل مولفه های این نوع درمان، اثربخشی متوسط و تا خیلی زیاد آن را در مشکلات خانواده و روانی تایید کرده است. هدف درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد کاهش، تنظیم و یا از بین بردن مشکلات عاطفی و تقلیل نشانه های عاطفی، شناختی، جسمی و رفتاری مشکلات میباشد که در نهایت منجر به افزایش بهزیستی و کمک به عملکرد بهتر در زندگی افراد میشود. 

 

پروتکل درمان گروهی افسردگی به روش درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد (اکت) توسط رابرت زاتل و استیو هایز در 12 جلسه تدوین گردیده است.

 

این پروتکل توسط مترجم روانشناس ترجمه گردیده است.

 

جلسات به ترتیب هدف، فرایند و تمرینات خانگی به طور کامل شرح داده شده و ساختار رعایت شده است.

 

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید

مجوزها

logo-samandehi

No Internet Connection