پروتکل درمان استحقاق یا شایستگی کاذب

تاریخ ایجاد :

پروتکل درمانی,شایستگی کاذب,استحقاق

📄 فرمت فایل : WORD

📖 تعداد صفحات : 22

🌎 منبع : دارد

16000 تومان

15,000 تومان

 

سه نوع شایستگی کاذب (استحقاق) وجود دارد. هر کسی در این حوزه ، تجربه خاص خودش را دارد. این سه نوع استحقاق همپوشی دارند ، اما ممکن است یکی از آنها در مقایسه با سایر انواع استحقاق ها در فرد قوی تر باشد.

 

انواع شایستگی کاذب :

شایستگی لوس

شایستگی وابسته

شایستگی تکانشگری

 

شایستگی کاذب (استحقاق) لوس :

این افراد خودشان را فردی خاص و ویژه تلقی می کنند. بسیار پرتوقع و کنترل گر هستند  و دوست دارند همه چیز مطابق میل باشد. اگر کسی توقعات آنان را برآورده نسازد یا سد راه برای رسیدن به اهداف شان شود، سخت عصبانی می شوند. آداب و رسوم و قراردادهای بهنجار زندگی اجتماعی از نظر آنان پشیزی نمی ارزند و خودشان را بالاتر از هر قانونی می دانند.

 

شایستگی کاذب (استحقاق) وابسته :

این افراد به خودشان کاملا حق می دهند که بار زندگی شان روی دوش اطرافیان بیفتد. خودشان را به عنوان فردی ضعیف، بی کفایت و نالایق ونیازمند جا می زنند و از دیگران انتظار دارند قوی باشند و از آنان مراقبت کنند.

 

شایستگی کاذب (استحقاق) تکانشگری :

این افراد ید طولانی در کنترل ناپذیری احساس ها و رفتارهای خودشان دارند. شما بدون توجه به پیامدهای کارشان، طبق احساس ها و تمایلات شان عمل می کنند. در کنترل تکانه های خود مشکل دارند. حوصله انجام کارهای خسته کننده و تکراری را ندارند و اگر بخواهند دست به این کارها بزنند خیلی زود ناکام و بی حوصله می شوند. اهل نظم، ساختار و انضباط نیستند.

 

فهرست مطالب پروتکل درمان شایستگی کاذب :

پرسشنامه شایستگی کاذب

تجارب منجر به شکل­ گیری شایستگی کاذب

ریشه تحولی شایستگی کاذب

مشکلات در زندگی زناشویی

مراحل درمان مشکلات شایستگی کاذب

 

این پروتکل توسط جفری یانگ تدوین شده است.