پروتکل درمان استحقاق یا شایستگی کاذب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
پروتکل درمانی,شایستگی کاذب,استحقاق

📄 فرمت فایل : WORD

📖 تعداد صفحات : 22

🌎 منبع : دارد

16000 تومان

15000تومان

 

 

 

سه نوع شایستگی کاذب (استحقاق) وجود دارد. هر کسی در این حوزه ، تجربه خاص خودش را دارد. این سه نوع استحقاق همپوشی دارند ، اما ممکن است یکی از آنها در مقایسه با سایر انواع استحقاق ها در فرد قوی تر باشد.

 

انواع شایستگی کاذب :

شایستگی لوس

شایستگی وابسته

شایستگی تکانشگری

 

شایستگی کاذب (استحقاق) لوس :

این افراد خودشان را فردی خاص و ویژه تلقی می کنند. بسیار پرتوقع و کنترل گر هستند  و دوست دارند همه چیز مطابق میل باشد. اگر کسی توقعات آنان را برآورده نسازد یا سد راه برای رسیدن به اهداف شان شود، سخت عصبانی می شوند. آداب و رسوم و قراردادهای بهنجار زندگی اجتماعی از نظر آنان پشیزی نمی ارزند و خودشان را بالاتر از هر قانونی می دانند.

 

شایستگی کاذب (استحقاق) وابسته :

این افراد به خودشان کاملا حق می دهند که بار زندگی شان روی دوش اطرافیان بیفتد. خودشان را به عنوان فردی ضعیف، بی کفایت و نالایق ونیازمند جا می زنند و از دیگران انتظار دارند قوی باشند و از آنان مراقبت کنند.

 

شایستگی کاذب (استحقاق) تکانشگری :

این افراد ید طولانی در کنترل ناپذیری احساس ها و رفتارهای خودشان دارند. شما بدون توجه به پیامدهای کارشان، طبق احساس ها و تمایلات شان عمل می کنند. در کنترل تکانه های خود مشکل دارند. حوصله انجام کارهای خسته کننده و تکراری را ندارند و اگر بخواهند دست به این کارها بزنند خیلی زود ناکام و بی حوصله می شوند. اهل نظم، ساختار و انضباط نیستند.

 

فهرست مطالب پروتکل درمان شایستگی کاذب :

پرسشنامه شایستگی کاذب

تجارب منجر به شکل­ گیری شایستگی کاذب

ریشه تحولی شایستگی کاذب

مشکلات در زندگی زناشویی

مراحل درمان مشکلات شایستگی کاذب

 

این پروتکل توسط جفری یانگ تدوین شده است.

 

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
No Internet Connection