امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
طرد شدگی,طرد شدن,درمان طرد شدگی

تله زندگی طردشدگی معمولا زمانی شکل می گیرد که شما هنوز زبان باز نکرده اید و در مرحله پیش کلامی به سر می برید. در اغلب موارد، تله زندگی رها شدگی قبل از اینکه کودک بتواند از کلمات برای برقراری ارتباط استفاده کنند، در ذهن او شکل می گیرد.

 

15000تومان

 

افرادی که در دام این تله زندگی گیر افتاده اند حتی در دوران بزرگسالی نیز تجارب مربوط به شکل گیری این تله زندگی را به یاد نمی آورند. بنابراین افراد معمولا این تله زندگی را در قالب چنین جملاتی به زبان می آورند :" من همیشه تنها هستم ، هیچ کس مرا دوست ندارد . از تنهایی می ترسم." به دلیل اینکه تله زندگی رهاشدگی در اوایل رشد کودک شکل گرفته است از قدرت و نفوذ عاطفی زیادی برخوردار است. افرادی که در دام این تله زندگی گرفتار شده اند در برابر جدایی های کوتاه مدت مانند کودکی واکنش نشان می دهند که در مرکز خرید شلوغ ، والدینش را گم کرده است. تله زندگی رها شدگی اصولا در روابط صمیمی فعال می شود. این تله زندگی در روابط سطحی مداخله نمی کنند و اثری برجای نمی گذارد. با این حال بایستی به این نکته مهم دقت کرد که جدایی هایی که باعث فعال سازی تله زندگی رها شدگی می شوند ، لزوما نباید جدایی های فیزیکی باشند. این تله زندگی باعث می شود نسبت به هر گونه علامت ترک شدن و رها شدگی ، حساس شوید و حرف های دیگران را با قصد و نیت ، تعبیر و تفسیر کنید. مهم ترین عوامل فعال ساز تله زندگی رها شدگی ، جدایی های کوتاه مدت و فقدان ها ( مرگ و طلاق ) هستند. اما با این حال ممکن است این تله زندگی نسبت به عوامل زیادی حساسیت پیدا کرده باشد . شما که در دام این تله زندگی افتاده اید اغلب از لحاظ عاطفی احساس می کنید به حال خود رها شده اید. ممکن است همسرتان یا نامزدتان موقتا حواسش به شما نباشد، سرد و بی عاطفه با شما سلام و علیک کند یا بخواهد بدون شما وقتش را بگذارند. یکی از این عوامل کافی است تا شما برآشفته شوید. به دنبال این آشفتگی ، طرف مقابل نیز در برابر شما بیکار نمی نشیند. ممکن است کاری کنید که طرف مقابل ، شما را تنها بگذارد یا دست به سرتان کند.
سرفصل ها :

۱- تعریف طردشدگی

۲- انواع طردشدگی

۳- ریشه های تحولی طردشدگی

۴- تاثیر احساس طردشدگی بر روابط بین فردی

۵- چارچوب درمان

۶- پرسشنامه سنجش احساس طرد شدگی


تعداد صفحات :
13

فرمت فایل : WORD

 

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر

آخرین نظرات

با سلام
مشکلی دیده نشد و فایل قابل مشاهده و دانلود است.
مهمان - حسین ناظری
باسلام وعرض ادب، چرا کتاب دانلود نمیشه اگه ممکنه کمک کنید
No Internet Connection