کارگاه آموزش و درمان اسکیزوفرنی و اختلال سایکوسوماتیک

تاریخ ایجاد :

 Schizophrenia,تعریف اسکیزوفرنی,شیزوفرنی,اسکیزوفرنی,عاطفهٔ ضعیف,اسکیزوفرنی و اختلال سایکوسوماتیک,اختلال سایکوسوماتیک,کارگاه آموزش اسکیزوفرنی

📄 فرمت فایل : AMR (فایل صوتی با کیفیت بالا)

🕓 مدت زمان کارگاه : 2 ساعت و 20 دقیقه

📁 تعداد فایل : 3

📥 حجم فایل : 11 مگابایت

15000 تومان

25,500 تومان

اسکیزوفرنی :

روان‌گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی (به انگلیسی: Schizophrenia) یک بیماری روانی است که با رفتار و گفتار غیرعادی و کاهش توانایی درک واقعیت نمایان می‌شود. ناتوانایی در اندیشیدن، عاطفهٔ ضعیف، انجام رفتارهای نامعقول و ناتوانی در درک واقعیت از ویژگی‌های بارز آن است. نشانه‌های دیگر ممکن است باورهای نادرست، آشفتگی اندیشه، شنیدن صداهایی که وجود ندارند، کاهش تعامل اجتماعی، ابراز نکردن عاطفه و بی‌انگیزگی باشد. کسانی که دچار به اسکیزوفرنی اند اغلب دارای مشکلات بهداشت روان دیگری مانند اضطراب، افسردگی یا اختلالات مصرف مواد هستند. علائم معمولاً به تدریج بروز می‌یابد، در بزرگسالی شروع می‌شود و در بسیاری موارد هرگز برطرف نمی‌شود.

 

در کارگاه آموزش اسکیزوفرنی و اختلال سایکوسوماتیک به طور کامل اختلال اسکیزوفرنی و اختلال سایکوسوماتیک، بررسی و درمان های آن آموزش داده می شود.

 

سایکوسوماتیک :

اختلال روان‌تنی یا اختلال سایکوسوماتیک به صورت اختلال بدنی که تحت تأثیر ذهن قرار دارد یا در شدیدترین حالت، توسط ذهن ایجاد می‌شود، تعریف شده‌است. اختلال‌های روان‌تنی، شامل اختلال‌هایی است که در آن‌ها نشانه‌ها مستقیماً مربوط به آسیب مغزی یا وجود یک وضع غیرعادی در محیط زیست شیمایی مغز است؛ ممکن است در نتیجه پیری، بیماری‌های تباه‌کننده دستگاه عصبی (مثل سیفیلیس)، یا فروبری مواد سمی (مثل مسمومیت ناشی از سرب یا الکلیسم) ایجاد شوند.