کارگاه آموزش درمان های رفتار درمانی شناختی (CBT)

تاریخ ایجاد :

 درمان رفتاری-شناختی,CBT,رفتار درمانی شناختی, دکتر سلطانی,کارگاه آموزش درمان های رفتار درمانی شناختی (CBT)
درمان رفتاری-شناختی,CBT,رفتار درمانی شناختی, دکتر سلطانی,کارگاه آموزش درمان های رفتار درمانی شناختی (CBT)

👨 استاد : دکتر سلطانی

📄 فرمت فایل : AMR (فایل صوتی با کیفیت بالا)

🕓 مدت زمان کارگاه : 1 ساعت و 40 دقیقه

📁 تعداد فایل : 8

📥 حجم فایل : 8 مگابایت

15,000 تومان

دکتر سلطانی در کارگاه آموزش درمان های رفتار درمانی شناختی (CBT) به صورت تخصصی درمان هایی که مربوط به رویکرد شناختی رفتاری می باشد را برای روانشناسان و مشاوران آموزش می دهند.

 CBT یا رفتار درمانی-شناختی چیست؟ 

درمان رفتاری-شناختی (Cognitive Behavioral Therapy) که به اختصار CBT نیز یاد می‌شود، یک رویکرد روان‌درمانی است، که احساسات ناکارآمد و رفتارها، فرایندها و مضامین شناختی ناسازگارانه را، از طریق شماری از روش‌های سیستماتیک، صریح و هدف‌مدار نشانه می‌گیرد.

نام این روش اشاره به رفتاردرمانی، شناخت درمانی، و به ترکیبی درمانی از این دو بر اساس اصول پایه و پژوهش‌های رفتاری و شناختی دارد. بسیاری از این درمان‌گران با مشکلاتی از قبیل اضطراب و افسردگی بر اساس مجموعه‌ای از روش‌های شناختی و رفتاری مقابله می‌کنند. این روش اذعان دارد که ممکن است رفتارهایی باشند که از طریق تفکر عقلانی قابل کنترل نباشند. رفتار درمانی شناختی با «تمرکز بر حل مسئله» عهده‌دار حل مشکلات به خصوصی می‌شود، و در این رویکرد درمانگر با «عمل گرایی» تلاش می‌کند با کمک به مراجع در انتخاب استراتژی خاصی برای مواجهه با مشکل به او کمک کند. این روش درمانی که از آن به عنوان «انقلاب شناختی» هم یاد می‌شود در واقع بر پایه صحبت روان درمانگر با بیمار و فهمیدن دیدگاه و طرز تفکر او نسبت به مسائل و وقایع پیرامونش شکل می‌گیرد.