کارگاه آموزش تشخیص و درمان افسردگی و وسواس

تاریخ ایجاد :

وسواس فکری عملی،وسواس حاد,افسردگی,افسردگی حاد,درمان وسواس,درمان افسردگی,آموزش تشخیص و درمان وسواس و افسردگی,کارگاه آموزشی وسواس و افسردگی,سمینار وسواس و افسردگی

📄 فرمت فایل : AMR (فایل صوتی با کیفیت بالا)

🕓 مدت زمان کارگاه : 2 ساعت

📁 تعداد فایل : 6

📥 حجم فایل : 10 مگابایت

20,000 تومان

در کارگاه تشخیص و درمان اختلالات وسواس و افسردگی مدرس به صورت کاملاً تخصصی اختلالات وسواس و افسردگی را مورد بررسی قرار داده و سپس ارزیابی،تشخیص و درمان آن ها را برای روانشناسان و مشاورین آموزش می دهد.

اختلال وسواس فکری یا عملی، یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط درمورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارایی می‌انجامد. در اختلال وسواسی-فکری عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور و ترس با وسواس‌های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی کارهایی وسواس‌گونه هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیرارادی هستند.طبق راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی 5-DSM، اختلال وسواسی -جبری و اختلالات مرتبط شامل اختلال وسواسی- جبری OCD، اختلال بدریخت انگاری بدن، اختلال ذخیره‌سازی، اختلال کندن مو، اختلال خراشیدن پوست، اختلال وسواسی -جبری و اختلالات ناشی از مواد/دارو، اختلال وسواسی-جبری و اختلالات مرتبط ناشی از بیماری طبی، اختلال وسواسی-جبری و اختلالات مرتبط معین دیگر و اختلال وسواسی-جبری و اختلالات مرتبط نامعین می‌باشد. طبق ملاک‌های راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی برای اختلال وسواسی، به دو گونه فکری و عملی تعریف می‌شود.