کارگاه آموزش تست هوش وکسلر دکتر کامکاری

تاریخ ایجاد :

تست هوش,تست وکسلر,تست هوش وکسلر,آزمون وکسلر,کارگاه آموزش تست هوش وکسلر,وکسلر,تست هوش وکسلر کودکان
تست هوش,تست وکسلر,تست هوش وکسلر,آزمون وکسلر,کارگاه آموزش تست هوش وکسلر,وکسلر,تست هوش وکسلر کودکان

👨 مدرس : دکتر کامکاری

📄 فرمت فایل : AMR (فایل صوتی با کیفیت بالا)

🕓 مدت زمان کارگاه : 10 ساعت

📁 تعداد فایل : 4

📥 حجم فایل : 55 مگابایت

16,000 تومان

کارگاه آموزش تست هوش وکسلر دکتر کامکاری

کارگاه تست وکسلر دکتر کامبیز کامکاری به صورت کامل و حرفه ای آزمون هوش وکسلر را مورد بررسی قرار می دهد و نحوه تست را کاملاً سلیس و روان و به زبانی ساده برای روان شناسان توضیح می دهد.

 

در حال حاضر از انواع مختلف تست‌های هوشی که وجود دارند می‌توان به تست وکسلر بیشتر تکیه کرد. سپس به تست ریون و تست‌های دیگران. هرچند که به طور علمی هنجار نشده است و حتی در شیراز و تهران مطالعاتی انجام داده‌اند ولی به نتیجه نرسیده‌اند. اما کامل‌ترین تستی است که در اختیار داریم.

تست وکسلر در دهه 1930 ساخته شد و در سال 1949 اولین شکلش در آمد. در سال 1972 تجدید نظر اولیه انجام شد و در دهه اخیر تجدید نظر دیگر صورت گرفت و آن چه ما در اختیار داریم مربوط به سال 1972 می‌باشد. تجدید نظر اخیر در دست عده‌ای است که هنجار شود اما متأسفانه هنوز هیچگونه اقدامی انجام نشده است. این آزمون دارای روایی (اعتبار) و پایایی است. روایی: ابزار چیزی را بسنجد که برای آن هدف طراحی شده است. پایایی: نمرات آزمون در مراحل مختلف زمانی ثابت بماند. تذکر: حداقل فاصله برای اجرای مجدد تست وکسلر 6 ماه می‌باشد. وکسلر در دهه 1930 به مطالعه آزمون های استاندارد پرداخت و به ساختن 11 خرده آزمون پرداخت. بعضی از خرده آزمون هایش را از بخش های مختلف آزمون تجدید نظر شده 1937 استنفورد بینه اقتباس کرد (در ک فهم ،محاسبه، حافظه فراخنای ارقام، شباهت ها و گنجینه لغات). بقیه خرده آزمون ها را ازامتحانات گروهی ارتش (تنظیم تصاویر) ، طراحی مکعب های کهس( طراحی مکعب ها) ، آزمون ارتشی آلفا (اطلاعات، درک و فهم)، آزمون ارتشی بتا (نماد، ارقام، کد گذاری)، آزمون تکمیل تصاویر هیلی ( تکمیل تصاویر )، آزمون پینتر- پاترسون (الحاق قطعات) گرفت.