کارگاه آموزش افزایش عزت نفس و بهبود حرمت نفس

تاریخ ایجاد :

عزت نفس,حرمت نفس,اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,افزایش حرمت نفس,افزایش عزت نفس

📄 فرمت فایل : AMR (فایل صوتی با کیفیت بالا)

🕓 مدت زمان کارگاه : 3 ساعت و 26 دقیقه

📁 تعداد فایل : 3

📥 حجم فایل : 16 مگابایت

 

22,000 تومان

کارگاه روشهای افزایش عزت نفس و بهبود حرمت نفس یکی از کارگاه های برتر در زمینه آموزش تکنیک هایی برای افزایش عزت نفس و بهبود حرمت نفس است و مدرس در این کارگاه آموزشی به طور کامل روشهایی که می توان به وسیله آن عزت نفس را تقویت نمود را آموزش می دهد.

مقدمه ای در مورد روشهای افزایش عزت نفس و بهبود حرمت نفس آیا تا به حال برای‌تان پیش آمده که انجام کاری را بلد باشید ولی جرات انجام یا بیان آن را نداشته باشید؟ یا پس از آنکه مرتکب اشتباهی شدید، مدام خود را سرزنش کرده باشید و از آن اشتباه، شرمنده باشید؟ شاید در جمع و در میان دیگران، جرات بروز و بیان خود را نداشته‌اید، چون همیشه فکر می‌کردید به اندازه‌ی دیگران خوب نیستید. ولی باید بدانیم که همه‌ی ما انسان‌های ارزشمندی هستیم و استعدادها و توانایی‌های زیادی داریم. فقط باید خودمان را باور کنیم و تلاش کنیم، شناخت بهتری از توانایی‌هایمان داشته باشیم و مهم‌تر از همه، خودمان را دوست داشته باشیم. شاید بتوان گفت، عزت نفس مهم‌ترین مسئله در زندگی هر فرد است و عامل تعیین‌کننده‌ی موفقیت یا شکست او در مراحل مختلف زندگی است. در اینجا خواهیم که عزت نفس چیست و راه‌های افزایش آن را بیان می‌کنیم.

 

 

عزت نفس,حرمت نفس,اعتماد به نفس,افزایش اعتماد به نفس,افزایش حرمت نفس,افزایش عزت نفس,self-esteem

به زبان ساده عزت نفس یعنی ” ارزیابی درست خود و پذیرش آنچه هستیم”

 

 

هدف از افزایش عزت نفس چیست؟

در یک کلام ” کسب حال خوب”. فردی که بدنبال افزایش عزت نفس است، از کمیت ها و دستاوردها به سمت کیفیت زندگی و کسب حال خوب میرود. چنین تغییر رفتاری اغلب در سنین میانسالی و پا گذاشتن فرد به مرحله EGO SELF اتفاق می افتد. افرادی که در سنین جوانی هستند، برای اثبات خود در اجتماع و جمع همسالان نیاز به مهارت های گفتگو و پیروز شدن در رقابت ها را دارند و برای آن هزینه های زیادی پرداخت می نند. اما افرادی که بدنبال افزایش عزت نفس هستند، حاضر نیستند به هر قیمتی پیروز شوند و به موفقیت برسند زیرا هزینه چنین پیشرفتی را بسیار بالا می بینند. منظور ما از هزنه ها همان اصولی است که فرد با پا گذاشتن بر روی آنها به پیش می رود اما درونا از این کار خوشحال نیست. فردی که در دوران جوانی برای ارتقاء شغل خود حاضر است به هر کاری دست بزند، شاید پس از چند سال چنین حسی را نداشته باشد و حفظ حرمت انسان ها برای او مهمتر باشد. پس بدانیم هدف از افزایش عزت نفس، کسب حال خوب و افزایش کیفیت ارتباطات است.

 

عزت نفس چیست؟

بررسی این موضوع که عزت نفس چیست؟ بسیار دشوار است زیرا اکثر رفتارها و باورها و چهارچوب های فردی همانند زنجیر به این مسئله متصل هستند و در صورت بررسی هرکدام از آنها، باید به عوامل دیگر هم بپردازیم. اگر قرار باشد یک برچسب قیمتی و ارزشمندی به خود بزنید، آن چه خواهد بود؟ هنگامی که با خود خلوت می کنید، ببینید چه میزان ارزش برای خود قائل هستید و نظر خود را بنویسید. اگر در جمع قرار بگیرید، منتظر می مانید تا آنها از شما تعریف کنند تا حال شما خوب شود (دریافت ارزش از منبع بیرونی) و یا آنقدر منبع عزت نفس شما پر است که حال خوبی دارید؟ اگر در همان جمع از فرد دیگری تعریف شود، آیا حال شما بد میشود و یا شما هم به تمجید می پردازید؟