امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 
مقیاس قصه عشق,قصه عشق,آزمون قصه ی عشق,مقیاس قصه عشق استرنبرگ,قصه عشق استرنبرگ LSS,معرفی مقیاس قصه عشق استرنبرگ,مقیاس قصه عشق استرنبرگ فرم زنان و فرم مردان,مقیاس قصه عشق استرنبرگ 200 سوالی,مقیاس قصه عشق استرنبرگ 100 سوالی,فرم زنان مقیاس قصه عشق استرنبرگ 100 سوالی,فرم مردان مقیاس قصه عشق استرنبرگ 100 سوالی,آزمون آنلاین قصه عشق استرنبرگ LSS,Love Story Scale,تست عشق استرنبرگ,آزمون آنلاین عشق استرنبرگ,آزمون آنلاین زناشویی,آزمون آنلاین سنجش عشق,آزمون آنلاین عشق

مقیاس قصه عشق استرنبرگ Love Story Scale (LSS)

اریک فرام که به پدر عشق معروف است عشق را پاسخی به مسئله وجودی انسان می داند. استرنبرگ یکی از نظریه پردازانی است که در زمینه عشق، پژوهش هایی انجام داده است. او در سال 1994 نظریه ای تحت عنوان عشق به مثابه قصه، مطرح نمود. در این نظریه فرض بر این است که شخص گرایش دارد عاشق کسی شود که قصه اش با او یکی یا مشابه باشد. اما نقش این فرد در قصه، مکمل نقش خود اوست و بدین ترتیب، این فرد از جهاتی مثل خود اوست و از جنبه هایی بالقوه متفاوت است. اگر از سر اتفاق عاشق کسی شود که قصه ای کاملا متفاوت داشته باشد، آن وقت است که هم رابطه آنان و هم عشقی که زیرساخت این رابطه است وضعیتی متزلزل پیدا می کند.

 

از طرفی شواهد و یافته های استرنبرگ و همکارانش نشان داده است که وقتی دو همسر قصه های مشابه و همسانی دارند، رابطه آنها دوام بیشتری دارد و سطح رضایتمندی آنان از زندگی زناشویی خویش بالاتر است.

 

این پرسشنامه شامل جملاتی است که نظر شما را در مورد برخی مسائل زندگی و روابط همسران می پرسد.

این آزمون پرکاربردترین و قویترین آزمون در ارتباط با مشاوره پیش از ازدواج است که میزان تشابه علایق، صفات و ویژگی های افراد را می سنجد.

توجه داشته باشید که پاسخ درست یا غلط وجود ندارد و صرفاً نظر شخصی خودتان را بیان نمایید.

 

زمان مناسب برای اجرای آزمون : 20 -30 دقیقه به ازای هر فرم

تعداد سوالات : 200 سوال (فرم ویژه آقایان : 100 سوال - فرم ویژه خانم ها : 100 سوال)

 

شروه آزمون فرم ویژه آقایان

شروه آزمون فرم ویژه خانم ها

 

اشتراک گذاری با دوستان

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
افزودن نظر
No Internet Connection